ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XLIV

Скликання:

VIII

Статус:

В цілому

Дата прийняття:

15.09.2023

Автор:

Організаційний відділ міської ради, фракція ПП "Європейська Солідарність"

Підготував:

Організаційний відділ міської ради

Галузь:

Фінанси

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    15
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    1
  • Не голосували
    3
  • Відсутні
    7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

ТЕКСТ РІШЕННЯ: № 429

УКРАЇНА

ГАЛИЦЬКА МІСЬКА РАДА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сорок четверта (позачергова) сесія восьмого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від 15 вересня 2023 року м. Галич №429

Про звернення депутатів
Галицької міської ради

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи звернення фракції політичної партії «Європейська Солідарність» у Галицькій міській раді від 14.09.2023, міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Схвалити текст звернення депутатів Галицької міської ради до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів (текст звернення додається).
2.Рішення та текст звернення надіслати до Президента України, Верховної Ради України.
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради В.Костишин та постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій (О.Мельничук).

Міський голова Олег КАНТОР

Додаток
до рішення
сорок четвертої (позачергової)
сесії міської ради восьмого скликання
від 15 вересня 2023 року №429


Президентові України

Верховній Раді України

                                                                                                ЗВЕРНЕННЯ

Останнім часом представники центральної влади, всупереч Законам України, закликають вилучити у місцевих громад надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – на тій підставі, що зростання цих надходжень пов’язане з виплатами українським військовим.

Бюджетна децентралізація, проведена у 2014-2015 роках, стала однією з найбільш успішних українських реформ. Місцеві громади отримали не лише повноваження, але й можливості для створення гідних умов для життя українців. Центральна ж влада зберегла важелі контролю і забезпечення законності.

Такий баланс дозволив громадам не лише поліпшити умови життя громадян, але й витримати серйозні виклики в часи пандемії та повномасштабного російського вторгнення – коли дії центральної влади були неефективними чи запізнілими.

Децентралізація по праву вважається основою української стійкості.

Одним з основних елементів децентралізації є спрямування понад 3/4 надходжень від ПДФО до місцевих бюджетів (насамперед громад, а також областей).

Держава делегувала місцевим громадам велику кількість видатків, які безпосередньо пов’язані з життям місцевих громадян, і ці видатки мають бути покриті доходами – зокрема, від ПДФО.

1. Саме місцеві громади під час війни несуть основний тягар забезпечення безперебійної роботи системи підтримки життя наших громадян – у т.ч. лікарень, шкіл, місцевого транспорту.

2. Саме від місцевих громад значною мірою залежатиме, як українці переживуть цю зиму.

3. Саме місцеві громади забезпечують терміновий ремонт осель і інфраструктурних об’єктів, постраждалих від обстрілів, ремонт укриттів, допомогу внутрішньо переміщеним особам.

4. Місцеві громади вже – навіть без законодавчого забезпечення і всупереч діям контролюючих органів – перерахували на потреби безпеки і оборони 45% отриманого «військового ПДФО».

5. Сьогоднішні військові – це здебільшого вчорашні цивільні, які до мобілізації жили в місцевих громадах, працювали і сплачували ПДФО. У громадах живуть їхні рідні.

Тому ПДФО має залишитися в місцевих громадах.

Ми впевнені, що вищезгадані видатки – це значно важливіше і для України, і для кожного українця, ніж мільярди, які під час війни державна влада витрачає на «телемарафони», «серіали» або «велике крадівництво».

Розширення повноважень і фінансування місцевого самоврядування – це також важливий дороговказ євроінтеграції України. Зокрема, 17 червня 2022 року Єврокомісія у своєму висновку щодо заявки України на членство в ЄС як позитив відзначила фінансове підкріплення реформи децентралізації.

Тому ми вимагаємо:

1. Залишити 64% доходів від ПДФО у місцевих громадах (і ще 15% - на рівні областей), як це зараз передбачено діючим законодавством.

2. Припинити кампанію очорнення місцевих громад для формування викривленої громадської думки щодо витрат коштів місцевих бюджетів.

3. Ухвалити закони, які легалізують витрати місцевих громад на потреби оборони і безпеки.

Схвалено на сорок четвертій (позачерговій) сесії
Галицької міської ради
восьмого скликання
15.09.2023