ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XXXIV |
Скликання: | VIII |
Вид: | В цілому (>1/3 від складу) |
Проголосовано: | 30.03.2023 10:54:58 |
Автор: | Попович М.Б |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
18
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
4
- Відсутні
5
УКРАЇНА
ГАЛИЦЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
тридцять четверта (позачергова) сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ
від 30 березня 2023 року м.Галич №210
Про звернення депутатів
Галицької міської ради
Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити звернення депутатів Галицької міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо припинення з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України, договорів оренди чи користування об'єктами (додається).
2. Рішення та текст звернення надіслати до Президента України, Кабінету Міністрів України.
3. Сектору з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради (О.Щурик) опублікувати дане рішення та текст звернення на офіційному вебсайті міської ради.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради В.Костишин та постійну комісії міської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (Г.Бурда).
Міський голова Олег КАНТОР
Додаток
до рішення тридцять четвертої (позачергової)
сесії міської ради восьмого скликання
від 30 березня 2023 року №210
Президентові України
Кабінету Міністрів України
Ми, депутати Галицької міської ради, усвідомлюючи важливість забезпечення законності і національної безпеки в країні в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації, звертаємось з закликом розірвати договори на оренду та/або користування релігійних споруд, що перебувають у комунальній та державній власності, з тими релігійними організаціями, які не дотримуються вимог Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» (№ 2662-VIII від 20грудня 2018 р).
Згідно з цим Законом, релігійні об'єднання зобов'язані відображати належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов'язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої організації.
Однак, релігійні громади, які представляють в Україні російську православну церкву (передусім – осередки Української православної церкви (московського патріархату)), і досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинних законодавством України.
Це створює пряму і безпосередню загрозу для національної безпеки воюючої країни.
Офіційно, російська православна церква нібито не має жодного стосунку до так званої УПЦ (мп). Однак, ця релігійна організація, центр якої перебуває у країні-агресорі, послідовно і системно використовується Росією для політичного впливу на Україну та дестабілізації ситуації.
Численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать, що структури рпц в Україні використовуватися російськими спецслужбами для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні.
ЗМІ та соціальні мережі повідомляють про сотні випадків сприяння державі-агресору представників УПЦ (мп). Через своїх ієрархів ця церква послідовно озвучує кремлівські наративи, готує ґрунт для духовної і військової окупації.
Розгалужена мережа рпц в Україні в умовах повномасштабної війни росії проти України розкрила свою справжню сутність.
Численні колаборанти в рясах не лише благословляли «визволителів» та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів.
На жаль, колаборація з окупантом для УПЦ (мп) – це не поодинокі випадки, а системне явище.
При цьому законні вимоги української держави виконати норми закону подається російськими пропагандистськими ЗМІ як «гоніння за віру», а ця українська за назвою, але не за свою суттю, релігійна організація всіляко підіграє агресорові у його підривній діяльності в Україні.
Релігієзнавча експертиза, проведена відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, встановила, що УПЦ (мп) так і не розірвала зв’язок з рпц.
Натомість відмова УПЦ (мп) виконати вимоги українського законодавства дозволяє їй і далі здійснювати свою підривну діяльність, спрямовану на розкол у суспільстві, прикриваючись фальшивим статусом нібито української церкви.
Вважаємо, що відновлення законності та правопорядку у сфері регулювання діяльності релігійних організацій шляхом розірвання договорів оренди та/або користування на будівлі, що перебувають у державній та комунальній власності, з осередками церкви держави-окупанта матиме позитивний вплив на суспільство в цілому.
Це дозволить зменшити вплив країни-агресора на релігійну ситуацію в Україні та забезпечить дотримання законів України, і стане важливою складовою становлення демократичного суспільства, де права та свободи громадян забезпечуються належним чином.
Це ще один крок до перемоги та ще один крок у напрямку європейської інтеграції України.
Закликаємо Президента України, Кабінет міністрів України припинити договори оренди та або користування УПЦ (мп) церковними спорудами, що перебувають у державній власності.
Схвалено на тридцять
четвертій (позачерговій) сесії
Галицької міської ради
восьмого скликання
30.03.2023